Badminton Live streaming AZERBAIJAN INTERNATIONAL 07 june 2019

MATCH RESULTS 07 June 2019
Matchday 2
AZERBAIJAN INTERNATIONAL 2019
TOURNAMENT RESULTS
INTERNATIONAL CHALLENGE
PRIZE MONEY USD 25,000

Live streaming AZERBAIJAN INTERNATIONAL 2019

1. Starting at 9:00 AM
WS - Qualification
Main Location 1
Maria ULITINA
vs
Agnes KOROSI

2. Followed by
WS - Qualification
Main Location 1
Laura SAROSI
vs
Natalia PERMINOVA

3. Followed by
MS - Qualification
Main Location 1
Iskandar ZULKARNAIN
vs
Christo POPOV

4. Followed by
MS - Qualification
Main Location 1
Max WEISSKIRCHEN
vs
Lucas CLAERBOUT

5. Starting at 12:00 PM
XD
Main Location 1
Rohan KAPOOR
Kuhoo GARG
vs
Ramchandran SHLOK
Rutaparna PANDA

6. Followed by
XD
Main Location 1
Philip BIRKER
Katharina HOCHMEIR
vs
Jakub BITMAN
Alzbeta BASOVA

7. Not before 1:30 PM
WS
Main Location 1
Evgeniya KOSETSKAYA
vs
Fabienne DEPREZ

8. Followed by
WS
Main Location 1
Aliye DEMIRBAG
vs
Qualification - Q2

9. Followed by
WS
Main Location 1
Sri Krishna Priya KUDARAVALLI
vs
Clara AZURMENDI

10. Followed by
WS
Main Location 1
QI Xuefei
vs
Yvonne LI [2]

11. Not before 4:00 PM
MS
Main Location 1
Qualification - Q7
vs
Kai SCHAEFER

12. Followed by
MS
Main Location 1
Lucas CORVEE [8]
vs
Ade Resky DWICAHYO

13. Followed by
MS
Main Location 1
Qualification - Q2
vs
Misha ZILBERMAN [3]

14. Not before 6:00 PM
WD
Main Location 1
Maryna ILYINSKAYA
Yelyzaveta ZHARKA
vs
MANEESHA K
Rutaparna PANDA

15. Followed by
WD
Main Location 1
Kati-Kreet MARRAN
Helina RÜÜTEL
vs
Johanna GOLISZEWSKI
Lara KAEPPLEIN
Walkover

16. Followed by
MD
Main Location 1
SHIA Chun Kang
TAN Boon Heong
vs
Haktan DOĞAN
Furkan KISACIK

MAIN LOCATION - 2
1. Starting at 9:00 AM
WS - Qualification
Main Location 2
Irina Amalie ANDERSEN
vs
Ksenia EVGENOVA

2. Followed by
WS - Qualification
Main Location 2
Anastasiia SEMENOVA
vs
Nasim SAFAI

3. Followed by
MS - Qualification
Main Location 2
Alex LANE
vs
Kaushal DHARMAMER

4. Followed by
MS - Qualification
Main Location 2
Lars SCHAENZLER
vs
GOH Giap Chin

5. Starting at 12:00 PM
XD
Main Location 2
Ruben JILLE
Imke VAN DER AAR
vs
Alex VLAAR
Mariya MITSOVA

6. Followed by
WS
Main Location 2
Beatriz CORRALES [3]
vs
Lianne TAN

7. Not before 1:30 PM
WS
Main Location 2
Ksenia POLIKARPOVA [8]
vs
Ozge BAYRAK

8. Followed by
WS
Main Location 2
Chloe BIRCH [5]
vs
Sabrina JAQUET

9. Followed by
WS
Main Location 2
Kristin KUUBA
vs
Julie Dawall JAKOBSEN [7]

10. Followed by
MS
Main Location 2
Sourabh VERMA [5]
vs
Luís Enrique PEÑALVER

11. Not before 4:00 PM
MS
Main Location 2
Thomas ROUXEL [4]
vs
Cao Cuong PHAM

12. Followed by
MS
Main Location 2
Kalle KOLJONEN
vs
Sergey SIRANT

13. Followed by
MS
Main Location 2
Felix BURESTEDT
vs
Ajay JAYARAM [6]

14. Not before 6:00 PM
WD
Main Location 2
Aparna BALAN
Prajakta SAWANT
vs
Linda EFLER
Isabel HERTTRICH

15. Followed by
MS
Main Location 2
Harsheel DANI
vs
Vladimir MALKOV

MATCH OVERVIEW
09:00
WS - Qualification
Georgina BLAND
vs
Valeriya RUDAKOVA

09:00
WS - Qualification
Soraya AGHAEIHAJIAGHA
vs
Natalya VOYTSEKH

09:40
MS - Qualification
Mehran SHAHBAZI
vs
Soroush ESKANDARI VATANNEJAD

09:40
MS - Qualification
Zvonimir DURKINJAK
vs
Brian YANG

10:20
MS - Qualification
LE Duc Phat
vs
Adam MENDREK

10:20
MS - Qualification
Kevin Arokia WALTER
vs
Michal ROGALSKI

12:00
XD
Vinson CHIU
Breanna CHI
vs
Peder SØVNDAL
Tereza ŠVÁBÍKOVÁ
Walkover

12:00
XD
Venkat Gaurav PRASAD
Juhi DEWANGAN
vs
Danny Bawa CHRISNANTA
TAN Wei Han

12:40
XD
Orkhan GALANDAROV
Adila MEHDIYEVA
vs
Mert TUNCO
Yasemen BEKTAŞ

12:40
XD
Vladimir NIKULOV
Anastasiia SEMENOVA
vs
Semih Baha BASAKIN
Ece Sare BASAKIN

13:20
XD
Saurabh SHARMA
Anoushka PARIKH
vs
Sabuhi HUSEYNOV
Elnura JAFAROVA

13:20
WS
Martina REPISKA
vs
Maryna ILYINSKAYA

14:00
WS
Chananchida JUCHAROEN
vs
Jordan HART

14:00
WS
Thi Trang (B) VU
vs
Qualification - Q6

14:40
WS
Qualification - Q4
vs
Phittayaporn CHAIWAN

14:40
WS
Daniella GONDA
vs
Neslihan YIGIT [4]

15:20
WS
Mariya MITSOVA
vs
Qualification - Q5

15:20
WS
Linda ZETCHIRI
vs
Qualification - Q7

16:00
MS
Rasmus GEMKE [1]
vs
Qualification - Q8

16:00
WS
Kate FOO KUNE
vs
Qualification - Q3

16:40
MS
Qualification - Q5
vs
Gergely KRAUSZ

17:20
MS
Tien Minh NGUYEN
vs
Qualification - Q4

17:20
MS
Kim BRUUN
vs
Qualification - Q3

18:00
MS
Pablo ABIAN
vs
Toma Junior POPOV [7]

18:00
MS
Luka WRABER
vs
Brice LEVERDEZ [2]

18:40
MD
Main Location 2
Zaur ISAZADE
Seyid MIRJAFAROV
vs
Jahid ALHASANOV
Sabuhi HUSEYNOV

19:20
WD
Kuhoo GARG
Anoushka PARIKH
vs
Yasemen BEKTAŞ
Cansu ERÇETIN

19:20
WD
Bengisu ERCETIN
Nazlıcan INCI
vs
Samin ABEDKHOJASTEH
Soraya AGHAEIHAJIAGHA

19:20
WD
Paria ESKANDARI
Nasim SAFAI
vs
JAKKAMPUDI Meghana
S RAM Poorvisha

19:20
WD
Nigar ALIYEVA
Adila MEHDIYEVA
vs
Anastasiia AKCHURINA
Olga MOROZOVA

20:00
MD
Semih Baha BASAKIN
Serkan UGURLU
vs
Jones Ralfy JANSEN
Peter KAESBAUER

20:00
MD
Javanshir KISHIYEV
Ravan RUSTAMOV
vs
Mehmet CAPAR
Emre SONMEZ

20:00
MD
HEE Yong Kai Terry
LOH Kean Hean
vs
Agil GABILOV
Ravan NIFTALIYEV

20:00
MD
Ade Resky DWICAHYO
Azmy QOWIMURAMADHONI
vs
Amir JABBARI
Mehran SHAHBAZI

20:40
MD
Karim MUSAYEV
Tural RASULOV
vs
Christo POPOV
Toma Junior POPOV

20:40
MD
Soroush ESKANDARI VATANNEJAD
Alireza KARAMI
vs
Glib BEKETOV
Mykhaylo MAKHNOVSKIY

Court 1 : Watching Here
Court 2 : Watching Here

Live links will be packed while in progress
Please Click the live LINK above for the watch, Thanks

0 Response to "Badminton Live streaming AZERBAIJAN INTERNATIONAL 07 june 2019"

Post a Comment

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel